“Zodpovední za procesy ohrozujúce život ľudí sú ministri," - tvrdí P. Lipták

Autor: Lenka Dale | 20.2.2015 o 0:00 | (upravené 20.2.2015 o 14:45) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  527x

Tu je celé trestné oznámenie Petra Liptáka, v ktorom menuje aj ministrov

Všeobecný lekár Peter Lipták - známy z kauzy “prijímam dary od pacientov - no a?” prešiel do hlasnej kritiky fungovania diania v slovenskom zdravotníctve: “Ak sa schváli novela zákona o zdravotnom poistení, zadlženého živnostníka lekár už nebude môcť liečiť, tento chudobný človek bude mať ak ochorie doslova a do písmena smolu,” kritizuje novelu.

A prešiel aj do roviny trestnoprávnej: 18.2. 2015  podal aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre všeobecné ohrozenie. V trestnom oznámení menuje komplet ministrov zdravotníctva, ktorí majú byť spoluzodpovední za ohrozenie pacientov. Žiada o prešetrenie biznisu s liekmi na Slovensku, ktorý sa deje od roku 1990 a najťažšie naň doplatia chudobní pacienti. Lipták žiada preveriť kontakty poslancov zo zdravotného výboru NR SR s lobistami z finančných skupín. Keďže nikde som celé podanie Petra Liptáka nenašla, vyžiadala som si ho od neho a tu ho zverejňujem pre všetkých: 

 

https://www.scribd.com/doc/256360633/Trestne-Oznamenie-Na-Neznameho-Pachate%C4%BEa-reexportna-Mafia

Ministerstvo zdravotníctva odmietlo podanie Petra Liptáka komentovať: “Ministerstvo zdravotníctva nebude na tieto aktivity pána Liptáka reagovať,” uviedla hovorkyňa rezortu Martina Šoltésová.

A nereagujú ani opoziční politici, ktorí v snahe rýchlych politických bodov, utekali podať na Liptáka podnet na prešetrenie kvôli prijímaniu darov.

PS: Prijímať pod stolom  úplatky a dary pre vlastné využitie - napríklad na dovolenku či lepší televízor do domácnosti je podľa môjho názoru niečo úplne iné ako prijať dary, ktoré sú využité v prospech ostatných. V prípade lekára hovorím o zabezpečení chodu ambulancie. Za pravdu mi dáva aj  Gabriel Šípoš, riaditeľ  Transparency International Slovensko:  “Rozdiel tam určite je, len tá hranica je veľmi tenká. Ak je to dobrovoľný príspevok na činnosť, ktorú lekár nemusí robiť, kľudne to môže byť predmetom daru.” Obrazy a kvety a nadštandrdné prístroje do ambulancie teda môžu byť aj z tohto pohľadu kľudne predmetom daru a panika okolo je dosť umelá. Určite je horšie prijať 20 vajec od tety z malej dediny, ktorá si myslí, že ich MUSÍ lekárovi dať.  Lekára Liptáka som sa jasne opýtala, či by ma ošetril rovnako ako pacientku čo mu nemieni dať nič a rovnako aj keby som mu potom z dobrej vôle venovala trebárs kvet do čakárne. Neodmietol by ma ošetriť ani tak ako ma ošetrujú všetci iní lekári - teda zadarmo.

https://soundcloud.com/lenka-dale-1/peter-liptak

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?