Exkluzívna info: Najvyšší súd zamietol pod koberec únik Zoznamu Bielych koní z FS

Autor: Lenka Dale | 18.3.2015 o 14:04 | (upravené 18.3.2015 o 14:09) Karma článku: 8,60 | Prečítané:  2182x

Vedie Finančná správa SR nezákonný zoznam Bielych koní? Všetko nasvedčuje, že ÁNO. Dostal sa tento Zoznam na verejnosť a hocikto ho mohol vidieť? ÁNO. Dištancovali sa obchodní partneri od ľudí a firiem zo zoznamu? ÁNO. Preverovala som osobne uniknuté údaje aj o daňových kontrolách a potvrdili sa? ÁNO. Zaujíma toto zneužívanie verejnej moci a únik interných informácií Najvyšší súd SR? NIE.

Najvyšší súd SR na čele s predsedníčkou Senátu Zuzanou Ďurišovou dnes ZAMIETOL žalobu jedného z ľudí uvedených v zozname Bielych koní, ktorý sa dostal na verejnosť. Súd sa totiž stotožnil s tvrdením právnej zástupkyne Finančnej správy SR, ktorá tvrdila, že ťažko povedať, či Zoznam naozaj pochádza z FS SR. Najvyšší súd SR odmietol predvolať vedenie Kriminálneho úradu FS SR, ktoré písomne existenciu databázy de facto potvrdilo a ešte v stanovisku KÚ FS uviedli:  "Je irelevantné, či sa databázy označujú ako "biele kone", "žlté motýle", "čierne bociany".  Podnikateľov označených ako biele kone teda vlastne nevnímajú ako biele kone, čo je štandardný názov ktorým KU FS inak označuje nastrčené osoby vo firmách... Podľa Fin.riaditeľstva je všetko v poriadku - k zásahu do cti nedošlo, lebo "k takému zásahu by mohlo dôjsť iba v prípade ak by boli údaje poskytované  tretím osobám a boli nepravdivé". Kauzu otvoril ginn.press. 

Zatiaľ si pozrite právnu zástupkyňu FS SR. Podľa nej totiž nie je isté, či je zoznam pravdivý. A Najvyšší súd dnes definitívne ukázal, že túto kauzu poriadne riešiť nemieni. 

 

Takže: Očakávajme v budúcnosti kľudne ďalšie úniky citlivých údajov zo štátnych inštitúcií. V SR je to povolené, keďže ešte nikdy žiadny únik súdy nedokázali dotiahnuť do konca a potrestať zodpovedných.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?