“Zodpovední za procesy ohrozujúce život ľudí sú ministri," - tvrdí P. Lipták

Autor: Lenka Dale | 20.2.2015 o 0:00 | (upravené 20.2.2015 o 14:45) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  546x

Tu je celé trestné oznámenie Petra Liptáka, v ktorom menuje aj ministrov

Všeobecný lekár Peter Lipták - známy z kauzy “prijímam dary od pacientov - no a?” prešiel do hlasnej kritiky fungovania diania v slovenskom zdravotníctve: “Ak sa schváli novela zákona o zdravotnom poistení, zadlženého živnostníka lekár už nebude môcť liečiť, tento chudobný človek bude mať ak ochorie doslova a do písmena smolu,” kritizuje novelu.

A prešiel aj do roviny trestnoprávnej: 18.2. 2015  podal aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre všeobecné ohrozenie. V trestnom oznámení menuje komplet ministrov zdravotníctva, ktorí majú byť spoluzodpovední za ohrozenie pacientov. Žiada o prešetrenie biznisu s liekmi na Slovensku, ktorý sa deje od roku 1990 a najťažšie naň doplatia chudobní pacienti. Lipták žiada preveriť kontakty poslancov zo zdravotného výboru NR SR s lobistami z finančných skupín. Keďže nikde som celé podanie Petra Liptáka nenašla, vyžiadala som si ho od neho a tu ho zverejňujem pre všetkých: 

 

https://www.scribd.com/doc/256360633/Trestne-Oznamenie-Na-Neznameho-Pachate%C4%BEa-reexportna-Mafia

Ministerstvo zdravotníctva odmietlo podanie Petra Liptáka komentovať: “Ministerstvo zdravotníctva nebude na tieto aktivity pána Liptáka reagovať,” uviedla hovorkyňa rezortu Martina Šoltésová.

A nereagujú ani opoziční politici, ktorí v snahe rýchlych politických bodov, utekali podať na Liptáka podnet na prešetrenie kvôli prijímaniu darov.

PS: Prijímať pod stolom  úplatky a dary pre vlastné využitie - napríklad na dovolenku či lepší televízor do domácnosti je podľa môjho názoru niečo úplne iné ako prijať dary, ktoré sú využité v prospech ostatných. V prípade lekára hovorím o zabezpečení chodu ambulancie. Za pravdu mi dáva aj  Gabriel Šípoš, riaditeľ  Transparency International Slovensko:  “Rozdiel tam určite je, len tá hranica je veľmi tenká. Ak je to dobrovoľný príspevok na činnosť, ktorú lekár nemusí robiť, kľudne to môže byť predmetom daru.” Obrazy a kvety a nadštandrdné prístroje do ambulancie teda môžu byť aj z tohto pohľadu kľudne predmetom daru a panika okolo je dosť umelá. Určite je horšie prijať 20 vajec od tety z malej dediny, ktorá si myslí, že ich MUSÍ lekárovi dať.  Lekára Liptáka som sa jasne opýtala, či by ma ošetril rovnako ako pacientku čo mu nemieni dať nič a rovnako aj keby som mu potom z dobrej vôle venovala trebárs kvet do čakárne. Neodmietol by ma ošetriť ani tak ako ma ošetrujú všetci iní lekári - teda zadarmo.

https://soundcloud.com/lenka-dale-1/peter-liptak

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?