Štátni zamestnanci sa mu hrabali v účtoch! A - spis neexistuje!

Autor: Lenka Dale | 27.2.2015 o 17:30 | (upravené 27.2.2015 o 19:29) Karma článku: 16,27 | Prečítané:  7296x

Kto riadi Kriminálny úrad Finančnej správy? Najvyšší súd má na stole prípad ako z čias komunistickej štb. Podarilo sa mi získať dokumentáciu postupu Kriminálneho úradu Finančnej správy, z ktorej vidno ako štátni zamestnanci za štátne peniaze zneužívajú svoje postavenie, pracovný čas a načo ich štát  platí.

“Bez môjho vedomia, bez toho, že by som sa čohokoľvek dopustil, bez akéhokoľvek relevantného motívu,svojvoľne žiadali kompletné výpisy zo všetkých mojich účtov,  mená všetkých osôb, ktoré majú prístup k môjmu elektronickému bankovníctvu,  informácie s akými cennými papiermi obchodujem, ak obchodujem… Toto zisťovanie kvôli podozreniu z trestnej činnosti rozposlali do všetkých bánk na Slovensku!  A to všetko pod hlavičkou podozrenia z trestnej činnosti obchádzania zákona pri dovoze tovaru - to ešte aj telefonicky upresnili! Nič som nikdy nedoviezol,” rozčuľuje sa muž z Bratislavy, ktorý - na rozdiel od iných - odhalil čo malo zostať pred ním skryté.  

“Postupovali sme v súlade so zákonom,” je stanovisko Krim. úradu FS.

Podľa našich informácií sa ešte nestalo, aby človek získal priamy dôkaz o tom, že ho štátne orgány takto “riešia”. Pojednávanie na Najvyššom súde bude v tomto smere jedinečné. Prečo ale tohto muža mohol vôbec Kriminálny úrad preverovať?

“Netuším. Viem len, že krátko predtým mi súd vyhovel a vydal zákaz vykonávať mi daňovú kontrolu, o ktorý som oprávnene požiadal. Isteže som okamžite išiel konfrontovať Kriminálny úrad Finančnej správy SR, ale zamestnanec, ktorý sa predstavil ako Holub, po konzultácii so svojím nadriadeným, Branislavom Schronerom oznámil, že spis o mojej osobe nevedú.”

 

“Kriminálny úrad Finančnej správy nevedie spis na sťažovateľa,”  uvádza sa aj  v oficiálnej odpovedi Kriminálneho úradu FS na sťažnosť voči ich postupu

 

Takže:  Kriminálny úrad Finančnej správy - len tak bez založenia spisu - žiada bankové tajomstvá. Preventívne rozposielajú do bánk žiadosti o spoluprácu, aby im poskytli o ľuďoch  informácie podliehajúce bankovému tajomstvu! Citujem zo žiadosti, ktoré rozposlali do všetkých bánk so sídlom v SR a pobočiek zahraničných bánk so sídlom v SR čo žiadali: “najmä, nie však výlučne: výpisy z jeho všetkých bankových účtov, uvedením osôb, ktoré majú prístup k elektronickému bankovníctvu, informáciu, či má zriadenú bezpečnostnú schránku…..” atď., atď...! Len tak, bez vážneho a dôvodného podozrenia, bez spisu, tieto informácie o jednom z milíonov ľudí tohto štátu žiadal Kriminálny Úrad FS. Koľko ľudí na to nikdy neprišlo? Zákon umožňuje zásahy do takk citlivých záležitostí ako je súkromie a bankové tajomstvo v prípadoch, že ide o vážne a dôvodné minimálne podozrenie z konkrétnej trestnej činnosti. Ale KÚ FS nemá ani len spis na muža!

 

Šikana je dôvod?
Čo sa zrejme udialo naozaj? Muž sa odmietol podrobiť podľa jeho názoru šikane zo strany štátu, a napriek tomu, že odviedol štátu viac ako slušné dane, nesúhlasil s ich postupmi a súd mu dal za pravdu a vydal súdny zákaz daňovej kontroly. A to sa predsa nerobí - oponovať nezmyslenej šikane, ktorá nemá oporu v zákone.  Tak nastúpil na scénu Kriminálny úrad FS so svojimi kompetenciami a domnienkou, ktorá nevyšla, že hádam niečo nájdu… A vôbec im nevadilo, že hrubo prekračujú svoje právomoci.

Prípad na mojom blogu rozvediem ešte detailnejšie počas pojednávania na NS SR.

Šéf Krim. úradu FS Bratislava tají svoju alma mater! Patrí vôbec na KÚ FS?

Pozrime sa však, kto sú ľudia na čele KU FS? Kto sú ľudia, ktorí môžu pracovať s najcitlivejšími údajmi?

Riaditeľom je Ľudovít Makó. Ten tam v čase kedy sa skutok stal ešte nepôsobil. Tu je jeho profesionálny životopis, ktorý nám dodal do 24 hodín od vyžiadania. Na rozdiel od iných funkcionárov mu na webe nevisí, takže tu ho rovno zverejňujem:

https://www.scribd.com/doc/257138818/%C4%BDudovit-Mako-CV

Riaditeľom bratislavskej pobočky KÚ FS, ktorý je za škandál na Najvyššom súde určite zodpovedný - je Branislav Schroner. Branislav Schroner dostal na KÚ FS významnú pozíciu, hoci podľa mojich zistení nie je ani advokát, ani ekonóm, ani policajt - nič podobné - vyštudoval sociálnu prácu v Nitre. “Veľmi šikovný chlapec, aj džudista,” spomína naňho pani Rozália, s ktorou robil záverečnú prácu.  Nuž, ale sociálna práca a riadenie kriminálneho úradu FS sú odborne asi tak blízko ako keby išiel vynikajúci telocvikár robiť transplantáciu srdca.

Branislav Schroner odmieta odpovedať na otázku o najvyššom dosiahnutom vzdelaní -

“je to magisterské vzdelanie, 2. stupeň vysokoškolského vzdelania,” precedil cez zuby, keď som mu po zamietnutej infožiadosti na túto otázku telefonovala.

 “Napíšte otázku na tlačové,” opakoval dookola, keď nebol  schopný odpovedať na otázku o svojom diplome. Vypočujte si ho tu:

https://soundcloud.com/lenka-dale-1/branislav-schroner-veduci-pobocky-kriminalneho-uradu-fs-bratislava

Obrátila som sa aj na hovorkyňu FS Patríciu Macíkovú: “Tak to pošlite, však určite nebude problém odpovedať, ibaže by sa hanbil,” povedala P. Macíková. Odpoveď však neprišla žiadna…Nuž, šéf Kriminálneho úradu FS SR Branislav Schroner má evidentne problém zverejniť, kde dosiahol svoje najvyššie vzdelanie.

“Čo mám na to povedať? Neprekvapilo by ma, keby som takto kvalifikovaného človeka stretol v Domove sociálnych služieb, ale čo robí na Kriminálnom úrade Finančnej správy?” reaguje muž, ktorý sa s vedením KÚ FS stretne na Najvyššom súde.  

Prípad aj dianie na Kriminálnom úrade sledujem aj naďalej!

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?